Nickelodeon Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Merhaba! Bazı arkadaşlarımız videoları izleyemediği konusundaki şikayetleri bildirmişler. Nickelodeon Türkiye, bir forum sitesidir. Her kullanıcı kendi yazdığı ve yayınladığı mesajlardan
sorumludur. Bazı videolar, telif hakları sebebiyle internet ortamından kaldırılmıştır. Bazılarına ise erişim engeli getirilmiştir. Bunun Nickelodeon Türkiye ile hiçbir bağlantısı olmayıp, durum
video yayıncılarından kaynaklanmaktadır. Üyelerimize ve ilgilenenlere duyrulur.

Garfield Tanıtım

YazarMesaj
xberkx
Forum Düzenleyici
Forum Düzenleyici
xberkx

Paylaşım Puanı : 3829

Garfield Tanıtım Empty
MesajKonu: Garfield Tanıtım   Garfield Tanıtım Icon_minitimeÇarş. Nis. 21, 2010 8:52 pm

Garfield, 19 Haziran 1978'de gazetelerde yayınlanmaya başlayan; tembel bir kedinin maceralarını anlatan bir karikatür dizisinin ve dizinin kahramanı olan kedinin ismidir. Garfield kısa sürede çok sevildi. 1985-1987 yıllarında tanınmışlığını tam yitirmeye başlamıştı ki 1988 yılında çizgi filimlerinin bir kısmı yapıldı. 1990'larda ise bu çizgi filmler yayınlanmaya başladı. Garfield tanınmışlığını geri kazandı; adına birçok anlaşma yapıldı -defter, kitap, silgi ve oyuncakları da bunlardan birkaçı-. Garfield 1992'de karikatür olmaktan çıkıp evlerimize çeşitli şekillerde girdi çizgifilm, kalem, kitap, silgi gibi birçok ürünü ile çocuklar üzerinde büyük bir yer edindi. 2004 yılında Garfield'in ilk filmi Garfield yapılarak yayınlandı. Bu filmde Garfield, animasyon olarak çizilmişti. 2006 yılında Garfield 2 gösterime girdi. 1996 yılında ABD ordusu tarafından yeni kurulan bir üssün maskotu olarak kullanılmak istenilse de buna izin verilmedi sadece bunlardan biri. 26 Kasım 2007'de Türkiye'de 3. versiyonu "Garfield Gets Real" Garfield geri gönüyor olarak beyazperde de yerini aldı. Bu filmin diğer 2 film ile ilgisi olmaması ve 1997 yılındaki gibi Garfield ve arkadaşlarının olduğu bir filmdir. Ayrıca Garfield sokağından dışarı çıkmayı ilk filmde Odie için başarmıştır. 29 Ağustos 2008 tarihinde ise Garfield in en son filmi olan 'Garfield Fun Fest 'vizyona girmiştirThe Garfield Show 3D [değiştir]
Cartoon Network (Türkiye) 'de yayınlanmaktadır.

Baş Karakterler ;

Garfield : Film'in Başrol Oyuncusudur. Lazanya Ve Pizzaya Bayılır. Arlene'e Aşıktır.

Odie : Konuşamaz. Garfield'ı Çok Sever. Rock Yağı Hep Odie İle Uğraşır.

Jon Arbuckle : Asıl İsmi James Jonas Arbuckle'dır. Liz'e Aşıktır.

Nermal : Bir Baş Belasıdır. Garfield İle Hep Dalga Geçer.

Arlene : Çok Güzeldir. Garfield'e Aşıktır.

Pooky : Garfield 'ın Oyuncak Ayı 'sıdır.

Liz Wilson : Bir Baytar'dır. Jon'a Liz'de Aşıktır Ama Belli Etmez.

Vito : Garfield'a 1.75 $ İndirim Yapan Pizza Ve Lazanya Satıcısı.

Jon'un Ailesi ;

Baba : Jon'un Babasıdır. Tam Bir Çuval Yığınıdır.

Anne : Jon'un Annesidir. 7 Gün 24 Saat Yemek Yapar.

Doc Boy : Jon'un Kardeşidir. Ona Doc Boy Denmesinden Nefret Eder.

Diğer Hayvanlar ;

Luca : Çok Sert Bir Dauncshound Sosis'dir. Şans Onun İçin Bir Hazinedir.

Rock Oil : İri Ve IQ Seviyesi Düşük Bir Doberman'dır. Odie İle Hep Uğraşır.

Herkül : Minik Bir Köpek'tir. Çok Masumdur Ama Aslında Bir Etoburdur.

Squek : Bir Faredir. Garfield'ı Çok Sever. Cin Gibi Aklı Vardır.

Harry : Bazen Garfield'in Dostu Bazen de Düşmanı'dır. Mavi Kuş Yemeye Bayılır.

Doogle : Sadece 3 Bölümde Görülmüştür. Nermal Ve Arlene İle Takılmaya Bayılır.

Fluffykins - Ajan X : Bir Gizli Ajan Olarak Tanıtır. Fakat Garfield Onun Normal Bir Kedi Olduğunu Kanıtlar.

Konuk Oyuncular ;

General Lazanya : Sadece Pasta Wars Adlı Bölümde Görülmüştür. Garfield'ı Bir Düşman Olarak Görür.

Ricotta : O Da Sadece Pasta Wars Adlı Bölümde Görülmüştü. Aynı Zamanda 27 Dövüş Sanatı Bilir.

Leprechaun Amca : Sadece Lucky Charm Adlı Bölümde Görülmüştür. Garfield Şansını Bırakınca 30 Trilyonu Olmuştur.

Mama Meany's : Sadece Perfect Pizza Bölümünde Rastlanılmıştır. Mama Meany's'nin Amacı Vito'yu Yenmekti Ama Bunu Başaramadı

Eddie Gourmand : Sadece Perfect Pizza Bölümünde Rastlanılmıştır. O Ünlü Bir Adam'dır.

Motosikletli Adam : Sadece Curse Of The Were-Dog Ve Perfect Pizza Adlı Bölümlerde Görüldü.

Neferkitty : Sadece Curse of the Cat People Adlı Bölümde Görülmüştür. Bir Mısır Kedisidir. Egemenliği Hobi Edinmiştir.

Drusilla & Minerva : Sadece Glenda and Odessa Adlı Bölümde Görüldüler. İkiside Jonun Kuzenidir.

Luigi : Sadece A Game Of Cat And Mouse Adlı Bölümde Görülmüştür. Vito'nun Aksine Luigi Lazanya Satar.

Hemşire Saiko : Sadece High Scale Bölümünde Görülmüştür. Ve Bir Sürü Tartı Aleti Vardır. Garfieldin Hayal Ürünüdür.

Petey : Sadece Meet The Parents Adlı Bölümde Görülmüştür. Garfieldın Onu Mideye İndirmesini İster.

Garfield Tanıtım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Garfield İzle
» Garfield 3 Boyutlu Süper Kahraman
» Witch Tanıtım
» K-ON-Tanıtım
» Vikingler Tanıtım