Nickelodeon Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Merhaba! Bazı arkadaşlarımız videoları izleyemediği konusundaki şikayetleri bildirmişler. Nickelodeon Türkiye, bir forum sitesidir. Her kullanıcı kendi yazdığı ve yayınladığı mesajlardan
sorumludur. Bazı videolar, telif hakları sebebiyle internet ortamından kaldırılmıştır. Bazılarına ise erişim engeli getirilmiştir. Bunun Nickelodeon Türkiye ile hiçbir bağlantısı olmayıp, durum
video yayıncılarından kaynaklanmaktadır. Üyelerimize ve ilgilenenlere duyrulur.

One Outs

2 posters
YazarMesaj
NoBoDy
Deneyimli üye
Deneyimli üye
NoBoDy

Paylaşım Puanı : 371

One Outs Empty
MesajKonu: One Outs   One Outs Icon_minitimePaz Kas. 21, 2010 2:42 pm

Hiromichi Kojima, saatte 134 km hızla koşabilen ve kumara daha çok benzeyen One Out adlı bir tür beysbol oyununun tartışmasız lideri olan Toa Tokuchi ile karşılaşır. Tokuchi, Lycaons ile ilginç bir anlaşma imzalamıştır: Anlaşmaya göre dışarı yolladığı her top için 5 milyon yen alacak ama kaybettiği her puan için 50 milyon yen borçlanacaktır…

Alıntı :
Spor animeleri ile ilgili tüm fikirlerimi değiştiren bir seri ile karşılaştım; One Outs..

[quote=]Başta sıradanmış gibi gelen anime daha ilk bölümde beni kendine bağladı. "Bir bölüm izler başka bir şeye geçerim" düşüncesiyle başına geçtiğim bu seri beni dumura uğratmıştı.

Saatte 134 km hızla top atabilen Toua Tokuchi One Outs adlı bir baseball oyunu oynamaktadır. (oyun oynamak tabii.) Bu oyun aslında kumardan farksızdır çünkü ortada oldukça büyük iddialar dönmektedir. Ayrıca Tokuchi çok iyi bir kumarbazdır. Kojima Hiromichi ise 43 yaşında 21 yıldır Lycaons takımında oynayan yetenekli bir vurucudur(batter terimini böyle çevirmek uygun sanırım). Bir kamp sırasında Kojima One Outs oyununu öğrenir ve Tokuchi ile iddiaya girer; eğer maçı Tokuchi kazanırsa Kojima emekli olacaktır ama Kojima kazanırsa Kojima Tokuchi'nin sağ elini alacaktır ve Tokuchi bir daha kumar oynamayacaktır.

Bu iddia sonucunda Tokuchi Lycaons ile sözleşme imzalar. Sözleşmeye göre Tokuchi oyundan attığı her vurucu için 5 milyon yen alacaktır fakat kaybettiği her top için de 50 milyon yen ödeyecektir. Bu sözleşmeden ise haberi olan sadece dört kişi vardır; Tokuchi Lycaons'un sahibi Tsuneo Saikawa ve onun iki yardımcısı.

Bu animenin beni bu kadar çekmesinin sebebi belki de konunun sadece spordan ibaret olmamasıydı. Aslına bakılırsa izlerken bir an için Death Note izlediğinizi düşünebiliyorsunuz çünkü maçlar sırasında dönen stratejiler akıl oyunları ve Tokuchi'nin zekası kendine hayran bırakıyor. "Hadi bir bölüm daha izleyeyim" diye diye seriyi bir anda bitirmenizi sağlıyor.

One Outs ile ilgili diğer güzel olaysa (en azından benim için) serinin şarkıları. Açılış şarkısı Pay Money To my Pain'den Bury (ilk dinlediğimde grubun Japon grubu olduğunu hiç düşünmemiştim) kapanış şarkısı ise Tribal Chair'den Moment. Her ne kadar şarkıların sözleri animeyle uyumlu olmasa da benim çok hoşuma gittiler. Hatta iki grubun da albümlerini dinlemeyi düşünüyorum.

Spor animelerini sevmeyenlerin bile hoşuna gideceğini düşündüğüm bir seri. Özellikle de beyin fırtınası olan animeleri sevenler kesinlikle bayılacak..

One Outs Oneouts_01_06_post
One Outs Snapshot20081030191341

One Outs One%20Outs%2001

x_spg
Moderatör
Moderatör
x_spg

Paylaşım Puanı : 590

One Outs Empty
MesajKonu: Geri: One Outs   One Outs Icon_minitimePaz Kas. 21, 2010 2:55 pm

Hoşuma Gitti Aradığım Şey. Hemen İndiricem
NoBoDy