Nickelodeon Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Merhaba! Bazı arkadaşlarımız videoları izleyemediği konusundaki şikayetleri bildirmişler. Nickelodeon Türkiye, bir forum sitesidir. Her kullanıcı kendi yazdığı ve yayınladığı mesajlardan
sorumludur. Bazı videolar, telif hakları sebebiyle internet ortamından kaldırılmıştır. Bazılarına ise erişim engeli getirilmiştir. Bunun Nickelodeon Türkiye ile hiçbir bağlantısı olmayıp, durum
video yayıncılarından kaynaklanmaktadır. Üyelerimize ve ilgilenenlere duyrulur.

Aşk-ı Memnu (dizi, 2008)

4 posters
YazarMesaj
edanaz07
Mesaj Kralı
Mesaj Kralı

Paylaşım Puanı : 2364

Aşk-ı Memnu (dizi, 2008) Empty
MesajKonu: Aşk-ı Memnu (dizi, 2008)   Aşk-ı Memnu (dizi, 2008) Icon_minitimePerş. Eyl. 09, 2010 2:00 pm

Aşk-ı Memnu, 4 Eylül 2008 ve 24 Haziran 2010 tarihleri arasında Kanal D'de yayınlanmış olan Türk dizisidir. Birinci ve ikinci sezon bölümleri perşembe günleri saat 20:00'de yayınlanmıştır.

Halit Ziya Uşaklıgil'in aynı adlı romanından Melek Gençoğlu ve Ece Yörenç'in günümüze uyarlayarak senaryolaştırdığı Aşk-ı Memnu'nun yapımcılığını Ay Yapım, yönetmenliğini Hilal Saral Ünalan üstlenmiştir. Dizide Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ ve Hazal Kaya'nın yanı sıra Selçuk Yöntem, Nebahat Çehre ve Zerrin Tekindor gibi oyuncular da rol almıştır. Dizinin müzikleri Toygar Işıklı tarafından yapılmıştır.

KONU
Dizi filmin konusu Halit Ziya Uşaklıgil'in Aşk-ı Memnu adlı romanından uyarlanmıştır. Dizide, İstanbul'un sayılı zenginlerinden biri olan Adnan Bey'in, çok sevdiği karısı İnci öldükten sonra Nihal ve Bülent adlı iki çocuğuyla kalmasından sonra, ikinci bir evlilik yaparak kendisinden çok genç bir kız olan Bihter ile evlenmesi ve Bihter'in kendisini manevi yeğeni Behlül'le aldatmasını konu eder
TEPKİLER
Aşk-ı Memnu, zaman içinde büyük tepkilere yol açtı. Büyük oranda izleyici kitlesine sahip olmasına karşın, bazı kesimler tarafından Aşk-ı Memnu'ya cephe alındı. Dizide fazla cinsellik, aldatma ve ahlaksızlık olduğu savunuldu ve defalarca RTÜK'e şikayet edildi. Televizyon camiasının pek çok kişisi dizinin Türk aile yapısına uygun olmadığını söylemesine rağmen dizi hem dünyada hem de Türkiye'de ilgi çeken büyük bir yapım oldu.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, dizinin romanın asıl öyküsünden saptığını ve fazla cinsellik içerdiğini belirterek diziyi RTÜK'e şikayet etti. Aşk-ı Memnu, 2009 yılının RTÜK'e en çok şikayet edilen dizisi oldu. Dizi sevişme sahneleri nedeniyle birkaç kez ceza yedi.

AŞK-I MEMNU VEDA
İki sezon boyunca yayınlanan, 4 Eylül 2008'de tarihinde başlayıp, 24 Haziran 2010 tarihinde sonlanan dizinin son bölümünde; Bihter ile Behlül arasında geçenleri bilen evin hizmetkârlarından Beşir, gördüklerini Adnan'a anlatmıştır. Beşir'in anlatması ile aldatıldığını öğrenen Adnan'ın öfkelenmesi ve yaşanılanlar nedeni ile Nihal ve Behlül'ün evliliği ile aşkına karşılık bulamadığını sanan Bihter'in intihar etmesi konu edinilmiştir. Bihter'in ölümünün ardından evden kaçan Behlül, kabri başında Bihter'e uzaklara gideceğini söylemiştir. Adnan ve çocukları, çocukların mürebbiyesi ile eski hizmetkarlarıda yanına alarak yeni bir hayata başlamışlardır. Dizinin duygusal bir veda ile birlikte son gösterimi olan 79. bölümü Türk televizyon dizileri izlenme rekorları arasında 73.7 izlenme payı ile ilk sıraya yerleşmiştir.

Dizinin finali için Filiz Akın, “Beklediğimize değdi. Ben finalden memnun kaldım. Bihter’in ölümüne kadar çok güzeldi. Ama Behlül’ün mezar başındaki sahnesi daha doğal olabilirdi. Yapıştırma sakal falan olmamalıydı.”, Selda Alkor, “Beren Saat’i gerçekten kutluyorum, harika oynamış. Kendini vurmadan önceki ruh halini o kadar güzel vermiş ki, bizler gibi yıllarca piyasanın önemli oyuncularından olacağına inanıyorum. Zaten ondaki yeteneği yarışmada da görmüştüm. Finale bayıldım.”, Nilgün Belgün, “Keşke sakalını daha hafif yapsalardı ya da biraz uzamasını bekleselerdi. Bana o sahne fazla abartı geldi. Baba kız konuşmaları çok etkileyiciydi. Behlül’ü Türk filmlerindeki kör kemancılara benzettim. Yapaylık sakallarla başladı.”, Bihter karakterini canlandıran Beren Saat, “Bihter’i oynamak ruhen beni çok doyurdu.” demiştir. Diziyi, Kuruçeşme Suada da izleyen dizi ekipi ve oyunları ile 400 kişi ile geceden düzenlenen 350 bin TL’lik gelir ‘Baba Beni Okula Gönder’ kampanyasına bağışlanmıştır. Dizinin son bölümü çalışmaları 1.5 ay sürmüştür. Finali Suada'da izleyen Aşk-ı Memnu dizi ekibi finalde gözyaşlarını tutamazken, dizi yapımcısı Kerem Çatay, dizinin finalinin istenilen şekilde olduğunu söylemiştir.
OYUNCULAR
Oyuncu Rol Karakter
Kıvanç Tatlıtuğ Behlül Haznedar Adnan Ziyagil'in uzaktan akrabası. Küçük yaşta annesini ve babasını kaybetmesinden sonra Adnan Bey onu yeğeni kabul etmiş, zengin hayatına dahil etmiştir. Ancak Behlül'ün Adnan Bey'in genç yaştaki karısı Bihter'den hoşlanması hayatında köklü değişikliklere neden olur.
Beren Saat Bihter Yöreoğlu Ziyagil Firdevs ve Melih Yöreoğlu'nun küçük kızıdır. Babasının ölümünden sonra Adnan Bey'e tutunur ve aralarındaki yaş farkına rağmen onunla evlenir. Ancak Adnan Bey'in manevi yeğeni Behlül'e aşık olmasıyla Adnan Bey'den soğumaya başlamış ve bu yasak aşkın içinde gözlerini kör etmiştir.
Nebahat Çehre Firdevs Yöreoğlu Ölen Melih Yöreoğlu'nun eşi. Peyker ve Bihter'in annesidir.
Selçuk Yöntem Adnan Ziyagil İstanbul'un en zenginlerinden biridir. Kendisinden yaşta küçük Bihter'le evlenir.
Zerrin Tekindor Deniz DeCourton(Matmazel) Nihal ve Bülent Ziyagil'in mürebbiyesi. Annesi Türk, babası Fransız'dır, küçük yaştayken annesiyle beraber Türkiye'ye yerleşmiştir. Adnan Bey'e aşık olmuştur ve Bihter'i ondan kıskanmaktadır.
Hazal Kaya Nihal Ziyagil Adnan Ziyagil'in kızı. Dizi başladığında on yedi yaşında bir lise öğrencisidir, uzak kuzeni olan Behlül'e gizliden gizliye aşıktır ve ondan sürekli bir umut bekler.
Batuhan Karacakaya Bülent Ziyagil Adnan Ziyagil'in küçük yaştaki tek oğludur. Behlül' hayrandır ve onu model almaktadır.
Nur Aysan Peyker Yöreoğlu Önal Firdevs ve Melih Yöreoğlu'nun büyük kızıdır. Bir dönem Behlül'le büyük bir aşk yaşamıştır.
İlker Kızmaz Nihat Önal Hilmi ve Aynur Önal'ın oğlu. Peyker Yöreoğlu ile evlenmiştir.
Baran Akbulut Beşir Elçi Adnan Ziyagil'in yalısında şoför. Nihal Ziyagil'e aşıktır.Ayrıca Nihal'in çocukluk arkadaşıdır.
Fatma Karanfil Şayeste Ziyagil yalısında hizmetçi. Süleyman Efendi ile evlidir, Cemile'nin annesidir.
Rana Cabbar Süleyman Efendi Adnan Ziyagil'in yalısında aşçı. Şayeste'nin eşi, Cemile'nin babası.
Zerrin Nişancı Aynur Önal Hilmi Önal'ın eşi
Recep Aktuğ Hilmi Önal İstanbullu bir iş adamı.
Gülizar Irmak Sevil Firdevs Yöreoğlu ve Aynur Önal'ın arkadaşı.
Gülsen Tuncer Arsen Ziyagil Adnan Ziyagil'in ablası ve Bülent ile Nihal'in halası.
Evren Duyal Nesrin Ziyagil yalısında kâhya.
Ufuk Kaplan Kathia Firdevs Yöreoğlu'nun hizmetkarı.
Münir Akça Melih Yöreoğlu İstanbullu bir işadamı. Dizinin başlangıcından önce ölmüştür

YAYIN TAKVİMİ
Sezon Gösterim Günü ve Saati Sezon Başlangıcı Sezon Finali Çekilen Bölüm Sayısı Bölüm Aralığı TV Sezonu
1. Sezon Perşembe 20:00 4 Eylül 2008 18 Haziran 2009 38 1-38 2008-2009
2. Sezon Perşembe 20:15 3 Eylül 2009 24 Haziran 2010 (Final) 41 39-79 2009-2010

Tür Dram
Romantik
Format Dizi
Senarist Ece Yörenç
Melek Gençoğlu
Yönetmen Hilal Saral
Oyuncular Kıvanç Tatlıtuğ
Beren Saat
Nebahat Çehre
Selçuk Yöntem
Hazal Kaya
Tema müziği bestecisi Toygar Işıklı
Ülke Türkiye
Sezon sayısı 2
Bölüm sayısı 79
Prodüksiyon
Yapımcı Kerem Çatay
Mekân İstanbul, Bursa
Gösterim süresi 90 dk.
Yapım şirketi Ay Yapım
Yayın bilgileri
Kanal Kanal D
Resim formatı (SDTV) Kanal D480i
(HDTV) Kanal D HD720p 1080i
Yayın tarihi 4 Eylül 2008 - 24 Haziran 2010
Snifer
Forum Düzenleyici
Forum Düzenleyici
Snifer

Paylaşım Puanı : 1037

MesajKonu: Geri: Aşk-ı Memnu (dizi, 2008)   Aşk-ı Memnu (dizi, 2008) Icon_minitimePerş. Eyl. 09, 2010 2:02 pm

Çok İğrerç Bir Diziydi Çok Nefret Ederdim Bu Diziden Bitmesi İyi Oldu..
SinEnis
Moderatör
Moderatör
SinEnis

Paylaşım Puanı : 3554

MesajKonu: Geri: Aşk-ı Memnu (dizi, 2008)   Aşk-ı Memnu (dizi, 2008) Icon_minitimePerş. Eyl. 09, 2010 2:03 pm

Snifer demiş ki:
Çok İğrerç Bir Diziydi Çok Nefret Ederdim Bu Diziden Bitmesi İyi Oldu..
aynen katılıyorum berbat bir şeydi Razz
pamukşeker34
Süper Aktif Üye
Süper Aktif Üye
pamukşeker34

Paylaşım Puanı : 1092

MesajKonu: Geri: Aşk-ı Memnu (dizi, 2008)   Aşk-ı Memnu (dizi, 2008) Icon_minitimePerş. Eyl. 09, 2010 2:04 pm

Very Happy hayırlısı yaprak dökümüde biticek 15 bölümü kalmış Very Happy
edanaz07
Mesaj Kralı
Mesaj Kralı

MesajKonu: Geri: Aşk-ı Memnu (dizi, 2008)   Aşk-ı Memnu (dizi, 2008) Icon_minitimePerş. Eyl. 09, 2010 2:16 pm

yaprak dökümünden nefret ederim!!!!
SinEnis
Moderatör
Moderatör
SinEnis

MesajKonu: Geri: Aşk-ı Memnu (dizi, 2008)   Aşk-ı Memnu (dizi, 2008) Icon_minitimePerş. Eyl. 09, 2010 2:17 pm

ya bu diziler kitap okumaktan baydırır insanı Very Happy
edanaz07
Mesaj Kralı
Mesaj Kralı

MesajKonu: Geri: Aşk-ı Memnu (dizi, 2008)   Aşk-ı Memnu (dizi, 2008) Icon_minitimePerş. Eyl. 09, 2010 2:19 pm

bunun romanı bizde var
SinEnis
Moderatör
Moderatör
SinEnis

MesajKonu: Geri: Aşk-ı Memnu (dizi, 2008)   Aşk-ı Memnu (dizi, 2008) Icon_minitimePerş. Eyl. 09, 2010 2:22 pm

bizde 1001 gece masalları var ben bir kere o kitapla arkadaşımın kafasına bir vurdum vuruş o vuruş Very Happy
edanaz07
Mesaj Kralı
Mesaj Kralı

MesajKonu: Geri: Aşk-ı Memnu (dizi, 2008)   Aşk-ı Memnu (dizi, 2008) Icon_minitimePerş. Eyl. 09, 2010 2:25 pm

noldu sonra beyin kanamasımı geçirdi xD
SinEnis
Moderatör
Moderatör
SinEnis

MesajKonu: Geri: Aşk-ı Memnu (dizi, 2008)   Aşk-ı Memnu (dizi, 2008) Icon_minitimePerş. Eyl. 09, 2010 2:27 pm

edanaz07 demiş ki:
noldu sonra beyin kanamasımı geçirdi xD
yoo ne olduğunu ben de anlamadım yere düştü sonra kalktı hiç bir şey de olmamıştı XD ama benim kafam ondan daha sert XD
edanaz07
Mesaj Kralı
Mesaj Kralı

MesajKonu: Geri: Aşk-ı Memnu (dizi, 2008)   Aşk-ı Memnu (dizi, 2008) Icon_minitimePerş. Eyl. 09, 2010 2:29 pm

bende 1 kere 1 kiloluk boyalarla arkadaşımın kafasına vurdum xD
SinEnis
Moderatör
Moderatör
SinEnis

MesajKonu: Geri: Aşk-ı Memnu (dizi, 2008)   Aşk-ı Memnu (dizi, 2008) Icon_minitimePerş. Eyl. 09, 2010 2:30 pm

edanaz07 demiş ki:
bende 1 kere 1 kiloluk boyalarla arkadaşımın kafasına vurdum xD
ona ne oldu XD
edanaz07
Mesaj Kralı
Mesaj Kralı

MesajKonu: Geri: Aşk-ı Memnu (dizi, 2008)   Aşk-ı Memnu (dizi, 2008) Icon_minitimePerş. Eyl. 09, 2010 2:31 pm

kafasına dokundu kafasını döndürüp sıraya oturdu xD

Aşk-ı Memnu (dizi, 2008)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Aşk-ı Memnu
» Aşk-ı Memnu'nun Finali
» İzleyiciden Aşk-ı Memnu
» Merry Christmas, Drake & Josh (2008) Premiere Red Carpet December 2, 2008
» YENİ DİZİ The Troop