Nickelodeon Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Merhaba! Bazı arkadaşlarımız videoları izleyemediği konusundaki şikayetleri bildirmişler. Nickelodeon Türkiye, bir forum sitesidir. Her kullanıcı kendi yazdığı ve yayınladığı mesajlardan
sorumludur. Bazı videolar, telif hakları sebebiyle internet ortamından kaldırılmıştır. Bazılarına ise erişim engeli getirilmiştir. Bunun Nickelodeon Türkiye ile hiçbir bağlantısı olmayıp, durum
video yayıncılarından kaynaklanmaktadır. Üyelerimize ve ilgilenenlere duyrulur.

Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak

+4
ege_leo
SinEnis
Jack123
xberkx
8 posters
YazarMesaj
xberkx
Forum Düzenleyici
Forum Düzenleyici
xberkx

Paylaşım Puanı : 3829

Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak Empty
MesajKonu: Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak   Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 12:35 pm

Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak 40522_1450933630961_1161842930_31106107_7132061_s

Kaçırmayın derim ... Very Happy

Gece 00.30'da gökyüzüne bakanlar, ömürlerinde ilk ve tek olacak bir fırsatı yakalayarak Mars'ı görebilecek. Gezegen, Dünya'nın ikinci uydusu gibi görünecek. Mars'ın dünyaya bu kadar yakın gececeği bir sonraki tarih ise 2287.

Dünya'yla Mars, 60 bin yıl aradan sonra yine 'çok yakın' olacak. 27 Ağustos'ta Mars, hem Dünya hem de Güneş'e en yakın konumunda olacak. Bu nedenle gezegen, Ay'dan sonra en parlak gökcismi olarak göz kamaştıracak. 27 Ağustos'ta Dünya'yla Mars'ın uzaklığı 55 milyon 758 bin km. olacak. Aynı gün Dünya, Venüs'e 260, Jüpiter'e 955 milyon km. uzaklıkta olacak. Mars ile Dünya arasındaki yakınlaşmaların son yıllardaki ortalaması 78 milyon kilometreydi.

EN SON MÖ 57 BİN 617 YILINDA YAKLAŞTI

Mars, Dünya'ya en son MÖ 57 bin 617 yılında bu kadar yaklaşmıştı. Uzmanların verdiği bilgiye göre gökyüzünde, saat 21.00 sularında güneydoğu yönünde ortaya çıkan ve gece boyunca dikkati çekecek kadar parlayan turuncu renkli bir 'yıldız' bulunuyor. Bu aslında yıldız değil, Mars. Kova Takımyıldızı'ndaki gezegen, 27-28 Ağustos gecesi, son buzul çağından bu yana Dünya'ya en yakın geçişini yapacak. Mars, 27 Ağustos'ta Dünya'ya olduğu kadar Güneş'e de en yakın konumuna gelecek. Mars, o gece gökyüzünde Ay'dan sonra en parlak gökcismi olarak göz kamaştıracak. Bilim insanları Mars'ın Dünya'dan bakılınca iki kat daha büyük ve altı kat daha parlak gözükeceğini açıkladı. İyi bir teleskopa sahip olanların Mars'ın Dünya'ya yakın geçişini izleyebileceği belirtildi. Bu arada, Türkiye'deki en büyük teleskopun bulunduğu TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Gölbaşı, 'Gözlem Şenliği' kapsamında da katılımcıların Mars'ı yakından görme imkânı elde edeceğini söyledi. Gölbaşı, "Bir teleskop ya da el dürbünü yardımıyla gökyüzünün doğu ufkuna saat 21.00 sıralarında bakıldığında kırmızı renkte gayet güzel Mars gezegeni görülebilecek" diye konuştu.

Bakteriler Uzay'da 553 gün yaşadı

İngiltere'nin güney sahillerinden alınan bakteriler Uzay'da oksijensiz olarak tam 553 gün yaşadılar. Bilim insanları UluslararasıUzayİstasyonu'nun dışına bırakılan bakteriler dünya atmosferinin dışında yaşamayı başardılar. Dünyaya geri getirilen bakteriler üzerinde şu anda Milton Kynes Üniversitesi laboratuvarında araştırma yapılıyor. Doktor Karen Olsson-Francis, bakterilerin hala büyümeye devam ettiklerini söyledi. Doktor Francis, bakterilerle ilgili yapılan çalışmanın Uzay'da astronotlar için yaşam koşullarını kolaylaştırma açısından önemli olduğunu belirtti.

Mars'ı bir daha böyle göremeyiz

27 Ağustos saat 00.30'da Mars, Dünya'ya ve Güneş'e en yakın konumda olacak. Ay'dan sonra en parlak o görünecek. Mars gezegeni, ancak 276 yıl sonra Dünya'nın bu kadar yakınına gelecek.

BUGÜN GAZETESİ
xberkx
Forum Düzenleyici
Forum Düzenleyici
xberkx

MesajKonu: Geri: Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak   Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 5:28 pm

Flood yaptığım için özür dilerim ama çok az kişi gördü o yüzden bunu yazıyorum çünkü herkezin görmesi gereken bir olay..

En son xberkx tarafından Cuma Ağus. 27, 2010 5:35 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Jack123
Çırak mod.
Çırak mod.
Jack123

Paylaşım Puanı : 712

MesajKonu: Geri: Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak   Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 5:32 pm

Bakmayı unuttum dün gece Razz
SinEnis
Moderatör
Moderatör
SinEnis

Paylaşım Puanı : 3554

MesajKonu: Geri: Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak   Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 5:33 pm

xberkx o post kasmak değil flood yapmak Very Happy
-------------------------------------------------------------
paylaşım için çok sağol
xberkx
Forum Düzenleyici
Forum Düzenleyici
xberkx

MesajKonu: Geri: Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak   Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 5:34 pm

Jack123 demiş ki:
dün gece değil bu gece
SinEnis
Moderatör
Moderatör
SinEnis

MesajKonu: Geri: Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak   Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 5:36 pm

kesinlikle bakacağım Smile
xberkx
Forum Düzenleyici
Forum Düzenleyici
xberkx

MesajKonu: Geri: Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak   Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 5:37 pm

Bende kesin bakacağım sabah bi gördüm çok heycanlandım ... Very Happy
ege_leo
Yeni Üye
Yeni Üye

Paylaşım Puanı : 6

MesajKonu: Geri: Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak   Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 5:42 pm

bakmayı düşünüyorum umarım bakarım
SinEnis
Moderatör
Moderatör
SinEnis

MesajKonu: Geri: Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak   Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 5:46 pm

peki buna çıplak gözle mi bakacağız?
xberkx
Forum Düzenleyici
Forum Düzenleyici
xberkx

MesajKonu: Geri: Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak   Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 5:49 pm

Evet, Ay gibi gözükçekmiş.. Yani dünyanın 2 uydusu varmış gibi gözükçek..
Jack123
Çırak mod.
Çırak mod.
Jack123

Paylaşım Puanı : 712

MesajKonu: Geri: Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak   Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 5:57 pm

xberkx demiş ki:
Jack123 demiş ki:
dün gece değil bu gece

Pardon ben dün gece gibi hatırladım bir an :/

En son Jack123 tarafından Cuma Ağus. 27, 2010 6:28 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
xberkx
Forum Düzenleyici
Forum Düzenleyici
xberkx

MesajKonu: Geri: Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak   Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 6:02 pm

Jack123 demiş ki:
xberkx demiş ki:
Jack123 demiş ki:
dün gece değil bu gece

PArdon ben dün gece gibihatırladım bir an :/

Olsun..İnsanlık hali .. Very Happy
CyDa...
Üye
Üye
CyDa...

Paylaşım Puanı : 68

MesajKonu: Geri: Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak   Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 6:07 pm

Ovv merak ediyorum gerçekden dünyanın 2 tane ay'ı varmış gibi görünücekmiş birde ağustos ayının sonuna kadar dünyada aydan sonra en parlak cisim olarak görünecekmiş... Bence kaçırmayın güzel bir gece olucak Very Happy
Ocean-97
Deneyimli üye
Deneyimli üye
Ocean-97

Paylaşım Puanı : 446

MesajKonu: Geri: Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak   Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 11:03 pm

Arkadaslar bende böyle bir konu acmıstım.Fakat Gece MARS Yoktu.Çok üzüldüm.
Nilyew
Deneyimli üye
Deneyimli üye
Nilyew

Paylaşım Puanı : 320

MesajKonu: Geri: Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak   Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 11:59 pm

Arkadaşlar şuan bakabilirsiniz ayın yanında ufak bir parlak cisim var işte o Mars Very Happy

Ama her yıl Ağustos ayında bu oluyor Very Happy Ve Ay kadar büyük görünmesi için ancak büyümesi gerekir çünkü o kadar yakınlaşırsa çekim mars'ın çekim kuvveti ya dünyayı kendine çeker yada dünya onu çeker.Bilemiyorum ama o kadar yakınlaşması imkansızzz!!!!
Ocean-97
Deneyimli üye
Deneyimli üye
Ocean-97

MesajKonu: Geri: Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak   Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak Icon_minitimeC.tesi Ağus. 28, 2010 12:03 am

Bi dakka Ayın yanındaki küçük şey kutup yıldızı değil mi
Uygar_26
Gelişmiş Üye
Gelişmiş Üye
Uygar_26

Paylaşım Puanı : 162

MesajKonu: Geri: Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak   Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak Icon_minitimeC.tesi Ağus. 28, 2010 12:43 am

hayır mars kutup yıldızı değil
xberkx
Forum Düzenleyici
Forum Düzenleyici
xberkx

MesajKonu: Geri: Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak   Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak Icon_minitimeC.tesi Ağus. 28, 2010 12:48 am

ben gördüm , önce arkadaşlarıma dedim ama inanmadılar.. Very Happy

En son xberkx tarafından C.tesi Ağus. 28, 2010 12:49 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Ocean-97
Deneyimli üye
Deneyimli üye
Ocean-97

MesajKonu: Geri: Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak   Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak Icon_minitimeC.tesi Ağus. 28, 2010 12:49 am

Geçen yıl teleskop alıcaktım . annem alma gerek yok dedi Alsaydım bakardım tüh
Uygar_26
Gelişmiş Üye
Gelişmiş Üye
Uygar_26

Paylaşım Puanı : 162

MesajKonu: Geri: Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak   Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak Icon_minitimeC.tesi Ağus. 28, 2010 1:26 am

çıplak gözle görüldü ki teleskopa gerek yoktu
Ocean-97
Deneyimli üye
Deneyimli üye
Ocean-97

MesajKonu: Geri: Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak   Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak Icon_minitimeC.tesi Ağus. 28, 2010 2:14 am

biliyorum bende gördüm de daha yakından görmek çok daha güzel.

Kızıl kızıl =)

Bu Gece Mars Dünya'nın 2. Uydusu Gibi Olucak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ricky Sprocket Maymun Gibi Gören Maymun Gibi Yapar izle
» iCarly --- iKiss 2x10 Türkçe dublaj
» Oldu Olucak Maxi Tvyide Koyun
» Gece Evi Serisi
» Müzede Bir Gece